دفتر خدمات الکترونیک 101، پرونده شهرسازی، شهرداری، ۱۰۱
حالت
ï»?
اخبار
يکشنبه 03 خرداد 1394
نظرات 0   بازدیدها: 1983
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
پيمان خواهرخواندگي تهران و تفليس امضا شد

پيمان خواهرخواندگي تهران و تفليس امضا شد

عصر ديروز پيمان خواهرخواندگي تهران و تفليس امضا شد.


به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محمد باقر قاليباف، طي سخناني در آئين امضاي پيمان خواهرخوندگي تهران و تفليس ضمن خير مقدم به هيات گرجستاني، ابراز داشت: اين روزها ممکن است از رسانه ها اين موضوع را زياد بشنويد که تهران تحريم است و مشکلات اقتصادي زيادي وجود دارد اما مطمئن هستم وقتي شهر تهران را بازديد کرديد، شاهد بوديد که تهران شهري پويا و زنده  است و در مسير پيشرفت و عدالت قرار دارد؛ البته که اين مسير پيشرفت در سال هاي آينده حتما با سرعت بيشتري پيش خواهد رفت.
وي خاطر نشان ساخت : اين موضوع زبانزد دوستان و دشمنان ما قرار دارد به نحوي که گاهي کساني که از لحاظ سياسي با ما در تعارض هستند نيز پس از سفر به تهران و بازگشت به کشور خود اقرار مي کنند که تهران شهري مدرن و پيشرفته است.
قاليباف در ادامه خاطر نشان ساخت: ديروز پس از بازديد از نود و يکمين ايستگاه متروي تهران به مردم قول دادم که در سه سال آينده تعداد ايستگاه هاي متروي تهران به 200 ايستگاه افزايش پيدا کند. اين در حالي است که چنين مسيري را نه در پاريس، نه لندن و نه در بسياري از شهرهاي پيشرفته پيدا نمي کنيد.
شهردار تهران در ادامه تصريح کرد: يکي از سياست ها و برنامه هاي قطعي ما همکاري با ديگر شهرهاي دنيا است و البته که اولويت با کشورهايي است که سابقه تاريخي، فرهنگي و همسايگي با ما را دارند. از اينکه امروز اين فرصت فراهم شده است که تفاهم نامه خواهرخواندگي بين تهران و تفليس براي انسجام اين همکاري امضا مي شود نيز خوشحال هستيم.
وي با بيان اينکه تبلور همکاري بين دولت ها در همکاري جدي و عملي بين شهرهاي بزرگ کشورها است، تاکيد کرد: تهران تجربه خوبي در حوزه اجراي کارهاي عمراني، حمل و نقل، فضاي سبز، محيط زيست، بازيافت زباله، ITS ترافيک و بافت فرسوده دارد که مي تواند در اين زمينه همکاري هاي نزديکي را با تفليس داشته باشد.
قاليباف تاکيد کرد: آماده هستيم تا گروه هاي کارشناسي بعد از اين تفاهم، کار طراحي و اجراي خود را در زمينه اولويت هاي شهر تفليس آغاز کنند. به همين منظور پيشنهاد روشن من نيز اين بود که يک گروه کارشناسي مشترک کارها را قطعي کرده و سپس همکاري هاي مشترک به قراردادي منجر شود تا ما نيز آماده اجراي آن قرارداد شويم.
وي عنوان داشت: در صورت انجام اين هماهنگي ها يکي از ويژگي هاي کار ما اين است که قول مي دهيم پروژه ها را به سرعت اجرايي کنيم به نحوي که پروژه ها را در نصف زماني که بقيه شرکت ها آماده اجراي پروژه هستند، اجرايي مي کنيم.
شهردار تهران در پايان ابراز اميدواري کرد که اين سفر و امضاي تفاهم نامه خواهرخواندگي گشايشي جدي در همکاري هاي مشترک بين پايتخت هاي ايران و گرجستان شکل دهد.
به گزارش شهرنوشت داويد نارمانيان شهردار تفليس نيز طي سخناني در اين ديدار با اشاره به ملاقات روز گذشته خود با رئيس شوراي اسلامي شهر تهران و بازديد از مترو تهران، عنوان داشت: در اين سفر با تجريبات تهران در زمينه توسعه فضاي سبز آشنا شده و به خوبي مي توانيم از اين تجربيات استفاده کنيم. بر اين اساس توافق کرديم که مسئولان فضاي سبز شهرداري تهران سفري به گرجستان داشته و بتوانيم از تجربيات بسيار مهم ايشان در تفليس استفاده کنيم.
وي همچنين به بازديد خود از رصد خانه شهري تهران و پروژه هاي منطقه 22 پايتخت کشورمان اشاره کرد و گفت: مقرر شد طراحان و مهندسان اين رصد خانه در آينده نزديک به گرجستان سفر کرده و به شهرداري تفليس براي راه اندازي چنين مرکزي کمک کنند.
نارمانيان با اشاره به وجود ميراث فرهنگي غني و زمينه هاي مساعد براي توسعه گردشگري ميان تهران و تفليس، عنوان کرد: برقراري پروازهاي مستقيم بين تهران و تفليس در آينده نزديک مي تواند شرايط مساعدي را براي رفت و آمد توريست ها ايجاد کند.
وي سفر هيات گرجستاني به تهران را سفري پربار توصيف کرد و گفت: در جريان ديدارهاي صورت گرفته،  شرايط سرمايه گذاري در گرجستان را مورد بررسي قرار داده و در اين زمينه راهکارهايي را نيز در دستور کار قرار خواهيم داد. همچنين راهکارهاي آتي براي توسعه همکاري هاي دوجانبه با شهردار تهران مورد بررسي قرار گرفت.
شهردار تفليس در ادامه تفاهم نامه خواهرخواندگي را اساس همکاري هاي آتي تهران و تفليس دانست و تاکيد کرد که زمينه هاي همکاري مشترک ميان دو شهر در آينده مشخص خواهد شد.
به گزارش شهرنوشت نارمانيا در پايان ضمن تقدير از شهردار تهران، از دکتر قاليباف به صورت رسمي براي سفر به تفليس دعوت کرد و گفت: همانطور که روز گذشته نود و يکمين ايستگاه متروي تهران را افتتاح کرديم، علاقه داريم تا در سفر شهردار تهران به تفليس نيز يکي از پروژه هاي اين شهر را مورد بهره برداري قرار دهيم.

تصاویر

  • پيمان خواهرخواندگي تهران و تفليس امضا شد

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

کد CAPTCHA
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو