خبرها-پروژه های «شهر هوشمند» در شمال تهران اجرایی شد

blog-details
7 آبان 1399
پروژه های «شهر هوشمند» در شمال تهران اجرایی شد
تفاهم نامه «پروژه های شهر هوشمند» با هدف انجام اقدامات موثر در ایجاد شهر الکترونیک در شمال تهران، بین سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و شهرداری منطقه یک امضا شد.

 

 سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در جلسه‌ای که به منظور امضای تفاهم نامه "پروژه های شهر هوشمند" با حضور محمد فرجود مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در این منطقه برگزار شد، اظهار داشت: مهم ترین موضوعی که امروزه می تواند در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و … در جامعه نقش آفرینی کند، بحث تبادل اطلاعات و هوشمند نمودن آن است که خوشبختانه زیرساخت های خوبی در دوره کنونی مدیریت شهری در شهرداری ایجاد شده که نویدبخش شتاب قابل قبولی در حرکت به سوی شهر هوشمند و الکترونیک است.

وی در برشمردن پروژه های اولویت دار جهت هوشمند سازی در سطح منطقه یک گفت: براساس مطالعات انجام شده بر روی مراکز گردشگری شمال تهران، بوستان نیاوران به عنوان یکی از بوستان های فرا منطقه‌ای گزینه‌ی مناسبی برای انجام پروژه های هوشمندسازی به عنوان پایلوت در گام نخست، شناسایی و به ستاد هوشمندسازی تهران معرفی شده است.

موسوی گفت: هوشمند سازی بوستان نیاوران در موضوعات مختلف از پارکینگ، روشنایی و آبیاری گرفته تا تفریحاتی که می توان در این بوستان تعریف کرد، از پروژه های دارای اولویت در منطقه یک است.

وی افزود: موزه پروفسور حسابی نیز با توجه به موقعیت و میزان رفت و آمدهای داخلی و بین المللی که آن جا اتفاق میافتد، می تواند نمونه موفقی از تحقق دانش محوری با بهره گیری از استار آپ ها باشد.

شهردار منطقه یک اظهار داشت: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در موزه دکتر حسابی، بستر مناسبی برای استفاده از مجموعه‌های نوآور و خلاق در جهت هوشمندسازی فرآیندها و ابزارهای موجود برای رفع مشکلات و معضلات شهری خواهد بود تا با حمایت از شکل‌گیری ایده‌های نو، شاهد ارائه خدمات بهتر و کیفی‌تری به شهروندان باشیم.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از آب های خاکستری در برج های شمال تهران و بهره مندی از انرژی های تجدید پذیر در جهت به حداقل رساندن هزینه های مدیریت شهر، عرصه های دیگری است که در آن می توان از هوشمندسازی بهره برد.

منبع: www.mehrnews.com

نظر دهید

بالا