خبرها-بزرگترین رصدخانه خورشیدی تهران در دارآباد افتتاح شد

blog-details
7 آبان 1399
بزرگترین رصدخانه خورشیدی تهران در دارآباد افتتاح شد
بزرگترین رصدخانه خورشیدی تهران در هیومن پارک موزه طبیعت و حیات وحش ایران (دارآباد)، یکی از مرتفع ترین نقاط پایتخت افتتاح شد.

جدیدترین رصدخانه عمومی تهران بصورت ترکیبی(روز و شب) در یکی از مرتفع‌ترین مناطق پایتخت در محله دارآباد افتتاح شد. این رصدخانه که مجهز به سیستم تلسکوپ ترکیبی با مقر جستجوگر خودکار با دو تلسکوپ مدرن، حرفه‌ای و قدرتمند است، مدرن‌ترین رصدخانه خورشیدی تهران است که قابلیت رصد سیارات و اجرام سماوی را دارد. رصدخانه‌های عمومی از جمله مجموعه‌های جذاب علمی آموزشی هستند که نقش به سزایی در گسترش علم نجوم و علاقه مند کردن کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها به آسمان و جذابیت‌های آن دارند.

به گفته گلستانی فرد مدیر عامل ایران فان، این رصدخانه که مجهز به سیستم تلسکوپ ترکیبی با مقر جستجوگر خودکار با دو تلسکوپ مدرن، حرفه‌ای و قدرتمند است، مدرن ترین رصدخانه خورشیدی تهران خواهد بود و علاوه بر رصد خورشید، بازدیدکنندگان می‌توانند از رصد ماه سیارات و اجرام سماوی در آسمان شب تهران لذت ببرند.  وی افزود علاوه بر رصدخانه با امکان رصد در روز و شب، اولین و تنها موزه شهاب سنگ در کشور نیز در این محل به بهره برداری رسید.

بنا به گفته مدیر عامل ایران فان به دلیل تخصصی بودن موضوع و لزوم درک و لذت عموم مخاطبین از همه امکانات مجموعه، کارشناسان مجرب و آموزش دیده، به آموزش و کمک عموم بازدید کنندگان در رصد خواهند پرداخت.

این رصد خانه مدرن دارآباد آماده خدمت رسانی به دوستداران نجوم است و روز و شبی هیجان انگیز را در گنبد بزرگ رصدخانه برای بازدیدکنندگان و دوستداران آسمان رقم خواهد زد. آدرس این مجموعه واقع در خیابان آجودانیه، انتهای خیابان موزه، موزه دارآباد تهران است و علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن ۲۴۵۵۷ و یا وب سایت www.iran-fun.ir با مجموعه در ارتباط باشند.

 

 

منبع: www.tabnak.ir

نظر دهید

بالا